Mekanik

Mekanik projelendirme ve tesisat işleri, firmamız bünyesinde profesyonel olarak verilmektedir. Isıtma, Soğutma ve Havalandırma tesisatı hizmetlerini uzman ekibimizle yapmaktayız.

Enta Mimarlık Yapı şirketi olarak uluslararası standartlarda müşteri talep ve istekleri doğrultusunda her türlü genel ve endüstriyel mekanik tesisat ihtiyaçlarını taahhüt ve proje işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştirir.

Mekanik tesisat yaşam kalitesini yükseltmek konforu arttırmaya yönelik olarak bina inşaatlarında binanın iç sisteminde yapılan makine mühendisliğinin alanına giren hizmetlerdir. Firmamız yaşanabilir konforlu binalar için mekanik tesisat projeleri mimar ve mühendislerden oluşan ekibimiz tarafından hazırlanan projeler ile yürütülür ve yönetilir. Makine mühendislerimiz tarafından yapı ve tesislerin proje, teknik çizim, ısı donanımları ve planları hazırlanarak kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapılır.

Konunun uzmanı mühendisler hazırladığı projelerde işlevsellik, konfor, dayanıklılık, uzun ömürlü olması, kullanımı-bakımı kolay, güvenilirlik, kalite, çevreye duyarlı olmasını göz önüne alarak hazırlar. İlerleyen teknolojiye uygun olarak hazırlanan tesisatlar zamana ayak uydurabilecek şekilde düzenlenir.

Hazırlanan tüm projelerde enerji tüketiminin minumum düzeyde, yüksek verimlilik sağlayacak şekilde düzenlenir.

Enta Mimarlık Mühendislik Mekanik Tesisat Hizmetleri

  • Isıtma, soğutma, havalandırma sistemleri
  • Sıhhi tesisat sistemleri
  • Yangın tesisat sistemleri
  • Doğalgaz tesisatı
  • Asansör tesisat döşemeleri
  • Havuz sistemleri
  • Klima sistemleri

Firmamız tüm teknik tasarım projelerinin hazırlanması ve uygulamasını kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde yapar.

Çok katlı binalar, müstakil evlere kadar istekleriniz doğrultusunda özel uygulamalara kadar tasarlayıp projelendirdiğimiz mekanik tesisat sistemlerimiz en ince detayına kadar düşünülür, Yaptığımız tüm işler kolay montaj ve yüksek güvenilirliği ile kendini kanıtlamıştır. Yeni yapılan binaların veya yenilenen binaların mekanik tesisat işleri ile kısa sürede donanımı gerçekleştirilir.

Firmamıza ait tüm çalışmalar pratik, verimli ve hızlı gerçekleştirilmesi için gerekli teknoloji, tecrübe ve alt yapıya sahibiz. Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri, teknolojileri ve gerekli aksesuarlar firmamız tarafından temin edilir. Kullanılan malzemeler yüksek kalite ve yüksek teknolojilerle çok yönlü olarak yapılır. Yenilikçi çözümlerle yeni binalar veya yenilenen mekanik tesisat hizmetleri küçük veya büyük alanlarda, endüstriyel alanlarda farklı çözümler sunulabilir.

Havalandırma sistemleri bina havalandırma sistemleri temiz ve hijyenik garantisi ile beklentileri yüksek kalitede karşılar. Okul, sosyal tesisler, hastaneler, alışveriş merkezleri, restoranlar, çok katlı binalar, ofisler, müstakil evler hangi mekan olursa olsun binalarınıza havalandırma sistemlerimiz ile temiz havayı getiriyoruz.

Mekanik sistem projelerimizde minumum tüketim, yüksek verimlilik ve estetik açıdan göze hoş gelen çözümler sunarız. Bina havalandırması, ısıtma soğutma sistemleri ilgili tüm projelerde yenilikçi çözümlerimizle güvenilir bir çözüm ortağıyız.

Enta Mimarlık Yapı değer yaratan projelerin hayata geçirilmesi güven ve profesyonellikle devam ediyor. Proje, taahhüt, kontrol, proje yönetimi ve idaresi, danışmanlık ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda şekillenerek en ince detayına kadar titizlikle uygulanır.

Mekanik tesisat projelerinde iç hava kalitesinin yükseltilmesi sağlık açısından da önem arz eder. Yeni bina veya eski binaların mekanik tesisatı yenileme projeleri gelişen teknolojilere uygun olarak yapılır.

Isıtma sistemleri mekanın istenilen sıcaklıkta veya soğuklukta tutulmasını ve ısı kaybının azaltılmasını sağlayan sistemlerdir. Kullanım alanlarına göre merkezi veya lokal ısıtma sistemleri şeklinde uygulanabilir.

Soğutma sistemleri gıda depoları, ecza depoları, endüstriyel tesisler, hastane, alışveriş merkezlerinde ihtiyaca yönelik olarak projelendirilir. Hazırlanan projeye göre gazlı veya sulu olarak kullanımı vardır.

Enta Mimarlık Yapı tecrübesi ve alt yapısı ile sektörün lokomotif firmasıdır. Tüm ısıtma, soğutma, havalandırma projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.