İnşaat

Firmamız, doğru malzeme seçimi ve işçilikle; konaklama, ticari ve kamusal alanlar dâhil çok yönlü hizmet vermektedir. Uygulamalarımız, proje aşamasından teslim aşamasına kadar mimar ve mühendislerimizin kontrolünde devam etmektedir.

 

İNŞAAT

  • Taahhüt
  • Anahtar Teslim İnşaat
  • Bina Güçlendirme
  • Ahşap-Çelik Yapılar
  • Prefabrik Yapılar
  • İç Mimari Uygulamalar
  • Çevre Düzenleme ve Peyzaj

Enta Mimarlık inşaat projelendirme danışmanlık hizmetlerini çevre ve sosyal bilinçle hareket eder ve projelendirdiği işleri taahhüt ettiği zamanda teslim eder. Profesyonel mimar, mühendis, teknik elemanları ile yıllardır sizlere en kaliteli hizmeti en ekonomik olarak sunmak için çalışır.

Müşterilerinin istek ve talepleri, göz önünde tutularak en doğru çözüm uzman kadromuzla sizlere sunulur. Maksimum müşteri memnuniyeti amacı ile teknik ve ekonomik açıdan proje sürecinden başlayarak anahtar teslimine kadar en ince detayı ile takip edilir. Mimar ve mühendislerden oluşan uzman kadromuz ticari, kurumsal tüm inşaat ve taahhüt hizmetlerini çok yönlü olarak vermekteyiz. Enta Mimarlık profesyonel işçilik ve doğru malzeme seçimi ile hayallerinizi gerçekleştirmek için son teknolojiyi takip ederek sizlere sunarız.

Tüm inşaat projelerinde mimar mühendisler tarafından oluşturulan programlar başarılı şekilde yürütülür. Yapılan projede İnşaat, altyapı, bina veya endüstriyel yapılar yapının amacına ve müşterilerin taleplerine göre planlanır. İnşaatlarda proje aşamasından itibaren birçok iş bir arada yürütülür. Tüm bu süreçte tasarım mühendisi, inşaat mühendisi, iç mimar, peyzaj mimarı, elektrik mühendisi tarafından tüm aşamalar titizlikle denetlenir. Proje yönetici tüm projeyi yöneten kişidir.

Taahhüt

Enta Mimarlık Yapı İnşaat olarak inşaat yaptırmak isteyen kişiler adına inşaat yapım görevini üstlenir. Mimar ve mühendislerden oluşan uzman kadromuz projenin hazırlanmasından başlayan tüm süreci profesyonel şekilde hazırlar ve zamanında teslim eder.

Anahtar Teslim İnşaat

Enta Mimarlık Yapı İnşaat profesyonel hizmet veren, inşaat alanında en kaliteli hizmeti sunan firmalardandır. Uzun yıllar Sakarya ve çevresine hizmet veren firma yaptığı kaliteli işler, zamanında teslim ettiği işler ile en çok tercih edilen inşaat yapı firmasıdır. Birçok kişiyi ev sahibi yapan firma tüm talepleri karşılayabilecek tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir.

Anahtar teslimi inşaat çok detaylı ve yönlü olarak mimarlık, proje, mühendislik, kalite kontrol, bürokratik işlerin hepsinin yapılmasıdır. Bu sistemde kişiler konforlu yaşam alanlarına uzmanlaşmış profesyonel kişiler tarafından sahip olabilirler. Anahtar teslim inşaatlarda birçok özellik firma tarafından yapılır.

Bina Güçlendirme

Enta Mimarlık Yapı tarafından yapılan binanın teknik analizinden sonra hangi bina güçlendirme yönteminin kullanılacağına karar verilir. Bu analiz ile ayrıca binanın kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılması gerekliliği de tespiti yapılabilir.

Bina güçlendirme yöntemleri Enta Mimarlık Yapı mühendisleri tarafından yapı denetim sistemleri ve yeni yönetmelikler kapsamında son teknoloji faaliyetler kapsamında yapılır.

Kolon güçlendirme, depreme karşı basınç ve çekmeleri karşılayamayan ve bunun sonucunda çökmeye neden olabilecek kolonlar; kolon mantolama yöntemi ile güçlendirilebilir. Mühendisler tarafından belirlenen kolon güçlendirme yöntemleri kapsamında;

  • Betonarme manto sargı güçlendirme tekniği
  • Çelik ve karbon fiber güçlendirme

Teknikleri kullanılabilir.

 

Kiriş güçlendirme, bilinmelidir ki binanın çökmesi kirişlerden başar. Çeşitli teknik analizlerden sonra kiriş güçlendirme yapılmalıdır. Bu yöntemler kolon güçlendirme yöntemleri ile aynıdır.

Perde ekleme, her yapının depreme karşı dayanıklı olabilmesi mevcut kolonların kapasitesi aştığı durumlarda perde ilavesi veya mevcut perdeye ilave yapılarak güçlendirme yapılabilir.

Temel güçlendirme, yapıların teknik analizlerinden sonra performansı yetersiz olan kısımlarda bu işlem yapılır. Unutulmamalıdır temel; binayı ayakta tutma görevini üstlenir.

Zemin güçlendirme, deprem fay hatları üzerinde olan ülkemizde binaların yapımına uygun olmayan zeminlerde yapılan çalışmalardır.

Ahşap Çelik Yapılar

Ahşap ve çelik yapılar farklı özelliklere sahiplerdir. Ahşap yapı malzemelerinin kullanılması hafif, montajı kolay, nakliyesi kolay ve işçilik maliyeti düşüktür. Kısa zamanda teslim edilmesi ile tercih edilir.

Çelik yapılar güçsüz zeminlere uygulanabilen, depreme karşı dayanıklı, mukavemeti yüksek, uzun ömürlü yapılardır.

Prefabrik Yapılar

Depreme dayanıklı, her zemine uygulanabilen, ekonomik, hızlı kurulabilen yapılar olarak karşımıza çıkar.

İç Mimari Uygulamaları

Firmamızın mimar, iç mimar ve mühendislerden oluşan ekibi ile iç mimari projelerinizin uygulaması ve takibi ile mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz.

Çevre Düzenleme ve Peyzaj

Tüm çevre düzenleme ve peyzaj işleriniz müşteri beklentileri doğrultusunda yapısal ve iklimsel koşullarında göz önünde bulundurularak projelendirilerek hayata geçirilir. Çevre düzenleme projelerinde lider bir marka olan Enta Mimarlık Yapı; süs havuzları, bahçe düzenleme, sulama, aydınlatma, zemin kaplama, çimlendirme, ağaçlandırma gibi tüm detaylara hakim ve yetkindir.