Elektrik

Elektrik projelendirme ve tesisat işleri, firmamız bünyesinde profesyonel olarak verilmektedir. Aydınlatma, zayıf-kuvvetli akım tesisat hizmetlerini uzman ekibimizle yapmaktayız.

Firmamız Elektrik tesisat ve projelendirme taahhüt hizmetlerine otel, alışveriş merkezleri, toplu konutlar, müstakil binalar, kuruluşlar, sosyal tesislere kaliteli güvenli projelerle devam etmektedir.

Yeni yapılan bina veya yenilenen binaların elektrik tesisat projeleri yönetmelikler, standartlar ve kanunlar çerçevesinde enerji ihtiyaçlarını karşılayacak projeler tasarlanır. Firmamız bünyesinde işinin uzmanı mühendis kadrosu ile oluşturulan teknik ekiplerimizle aydınlatma, kuvvetli akım-zayıf akım tesisat projeleri yürütülür. Firmamız hazırladığı her türlü projeleri tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde projelendirerek montajını yapacak alt yapıya sahiptir.

Elektrik proje taahhüt işleri gerekli sözleşmeler, ruhsat işlemleri, danışmanlık hizmetleri, pano montajı, topraklama işlemleri, elektrik tesisatları, kompanzasyon, bakım, onarım ve arıza işlemleri tarafımızca yapılır. Elektrik projelendirme ve tasarım bina aydınlatma, iç aydınlatma, dış aydınlatma sistemleri, enerji kabloları hat çekimleri, ses sistemleri, elektrik taahhüt işlemleri firmamız tarafından yürütülür.

Kuvvetli akım elektrik tesisatı projeleri kapsamında mekanik sistem içerisinde kullanılan aydınlatma priz, güç kaynakları, kompanzasyon sistemleri, dağıtım sistemleri, taşıyıcı sistemlerdir. Hazırlanan kuvvetli akım projelerine göre altyapı tesisatı uygulanır. İş güvenliği kurallarına uygun olarak yapılması gereken bu tesisatların çarpma etkisi vardır. O yüzden iş güvenliği zorunludur.

Kuvvetli akım tesisatı işlemleriniz uzman personelimiz tarafından durum tespiti yapılarak hazırlanır. Kurulum ve test aşamaları uzman mühendislerimiz tarafından titizlikle yapılır. Kullanılan ürünler yüksek kalitede, uzun ömürlü ve verimli çalışan belli standartlara sahip olan malzemelerdir. İşlerimizde yaptığımızın işin kusursuz olması sıfır hata prensibi, kanunlara, yönetmeliklere uygun olması için gerekli kontroller mühendislerimiz tarafından yapılır.

Zayıf akım elektrik tesisatı Enta Mimarlık Yapı güvencesi ile acil durum devrelerinde yangın alarm, telefon, uydu anten, acil aydınlatma sistemleri, veri iletişim ve kapalı devre sistemlerini kapsar. Bu sistemlerin kuvveti maddi hasara yol açabilecek, insana sağlığına zarar verecek düzeyde değildir Çarpma riski olmayan zayıf akımı vardır.

Zayıf akım sistemleri

  • Akıllı ev sistemleri
  • Yangın alarm sistemleri
  • Telefon, uydu, televizyon sistemleri
  • Seslendirme, anons, çağrı sistemleri
  • Otopark bariyer sistemleri
  • Asansör, tünel haberleşme sistemleri
  • Kamera sistemleri

Bu sistemler ile okul, hastane, alışveriş merkezleri, endüstriyel tesisler vs. ihtiyaçlara göre projelendirilerek bina içerisinde kontrol ve bilgi akışının düzeli olmasını sağlar.

Aydınlatma sistemleri bina aydınlatması, çevre aydınlatması, hastane, otel, endüstriyel tesis vs. aydınlatmaları için firmamız düşük enerji tüketimi ile yüksek verimlilik sağlayacak şekilde eşsiz aydınlatma projeleri tasarlar.

Aydınlatma sistemleri seçimi kullanılacak yere ve ihtiyaca göre belirlenir. Mekan aydınlatmaları, ev aydınlatma sistemleri, bina aydınlatmaları müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillenir. Tüm aydınlatma ürünleri aydınlatmanın yapılacağı yerin özelliklerine göre seçilir.

Enta Mimarlık Yapı şirketi tüm elektrik tesisatı kuvvetli akım zayıf akım ve aydınlatma projelerinde sizlerin çözüm ortağıdır. Güvenilir hizmet, kalite ve bilgiyi birleştiren projelere imza atan firma sektörün en çok tercih edilen firmaları arasındadır.